Odważni i wytrwali

Odważni i wytrwali byli wolontariusze Fundacji FONIS, którzy już po raz kolejny – podobnie jak w poprzednich latach – wyruszyli na Pieszą Pielgrzymkę do Trzebnicy. W tym roku jednak liczebność była wyjątkowo duża, gdyż do wolontariuszy dołączyli ich krewni i przyjaciele Fundacji. Dwadzieścia kilka osób zdecydowało się, aby wędrować z Wrocławia do Trzebnicy i pokonać w ten sposób około trzydziestokilometrowy dystans.

Śmiałkowie zebrali się “pod 4” w sobotni poranek 21 października 2023 roku chwilę po godzinie 6.00. Mrok jeszcze spowijał zabytkowe uliczki Ostrowa Tumskiego, gdy z katedry wyruszyła pielgrzymka. Nasi pielgrzymi dołączyli tradycyjnie do grupy 4. Cztery też były przystanki na trasie, przy czym czwarty był już u celu, czyli w Trzebnicy. Tam na zakończenie wędrówki pielgrzymi, których łącznie było około sześć tysięcy, uczestniczyli we Mszy Świętej. Przewodniczył jej nasz dawny sąsiad z “pod 4”, teraz zaś ordynariusz legnicki – biskup Piotr Wawrzynek. Dzięki naszym wolontariuszkom, które tłumaczyły całość trzebnickich uroczystości na język migowy, także głusi pielgrzymi czuli się zaopiekowani.

Odważni i wytrwali pielgrzymi mówią o sporym szczęściu w odniesieniu do pogody. Gdy cały piątek na Dolnym Śląsku upłynął pod znakiem deszczu, sobota była ciepła i słoneczna. Chwilę zaś po powrocie do domów, późny wieczór ponownie przyniósł deszczowe chmury.

Gratulujemy wszystkim pielgrzymom i zapraszamy za rok na kolejną wyprawę. Kto wie, może będzie nas jeszcze więcej niż w tym roku. Zachętą niech będzie kilka zdjęć z tegorocznej wędrówki.

Odwazni i wytrwali 5 - Odważni i wytrwali Odwazni i wytrwali - Odważni i wytrwali

Odwazni i wytrwali 3 - Odważni i wytrwali Odwazni i wytrwali 4 - Odważni i wytrwali

 

Accessibility Toolbar