Olgierd Koczorowski – Kalendarz Niesłyszących 2024

Olgierd Koczorowski to bohater majowej karty Kalendarza Niesłyszących. Pan Olgierd to fotograf i filmowiec z zamiłowania. Wrocławianin z pochodzenia, szczecinianin z wyboru. Dla niego fotografia jest wyrazem emocji, ekspresji i niepowtarzalnych chwil z ludzkiej egzystencji. Brał udział w wielu warsztatach fotograficznych i filmowych osób niesłyszących. Jego fotograficznym znakiem rozpoznawczym są portrety, pejzaże, architektura i reportaże. Od jakiegoś czasu pasjonuje go także fotografia artystyczna. Ponadto jest współzałożycielem i członkiem Rady Grupy Artystów Głuchych oraz aktywnym działaczem społecznym. Poniżej prezentujemy grafikę z majowej karty naszego Kalendarza z panem Olgierdem.

Kalendarz Nieslyszacych 2024 – Olgierd Koczorowski - Olgierd Koczorowski - Kalendarz Niesłyszących 2024

W tegorocznym Kalendarzu Niesłyszących prezentujemy G/głuchych artystów. Na poszczególnych stronach prezentujemy 12 postaci aktywnych twórczo w różnych dziedzinach artystycznych. Są wśród nich aktorzy teatralni, malarze, graficy i wiele innych interesujących specjalizacji z różnych stron Polski. Nasze wrocławskie środowisko reprezentuje pan Przemysław Sławik – autor logo Fundacji FONIS. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorką projektu graficznego tegorocznego Kalendarza jest niesłysząca graficzka Alicja Zawada.

Wydawanie Kalendarza Niesłyszących jest stałym działaniem Fundacji FONIS i ma już swoją kilkuletnią tradycję. W minionych latach w naszym kalendarzu prezentowaliśmy różnorodną tematykę związaną ze światem ciszy. Były więc m.in. sławne postacie, pielgrzymki niesłyszących w Polsce czy też największe międzynarodowe wydarzenia. Prezentowaliśmy także alfabety migowe różnych krajów, alternatywne metody komunikacji oraz kapłanów zasłużonych dla świata ciszy.

Accessibility Toolbar