On-line dla rodziców i wolontariuszy.

„Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” – on-line dla rodziców i wolontariuszy. W sobotę 10 października 2020 wznowiliśmy cykl szkoleń w ramach projektu „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”, który Fundacja FONIS realizuje we współpracy z Dolnośląskim Centrum Medycznym Polskiego Związku Głuchych. Projekt obejmuje łącznie 40 szkoleń dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i specjalistów, którzy mają pod opieką dzieci z wadami słuchu lub problemami przetwarzania słuchowego.

Ostatnie takie szkolenie odbyło się wiosną i od tamtej pory nie widzieliśmy się ze względów oczywistych. Pandemia pokrzyżowała wszystkie plany, również nasze plany szkoleniowe. Po uzyskaniu zgody Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który współfinansuje nasze działanie, wznowiliśmy szkolenia. Tym razem jednak w formie zdalnej. Spotkaliśmy się on-line z 12 wolontariuszami i rodzicami, którzy postanowili spędzić sobotnie przedpołudnie przed monitorem komputera. Uczestnikom przekazaliśmy informacje o tym, jak to się dzieje, że słyszymy. Powiedzieliśmy również jakie są przyczyny niedosłuchu, a także co należy robić w sytuacji, gdy zderzymy się z takim problemem. Mówiono także o emocjonalnym rozwoju dzieci z wadami słuchu oraz o treningu słuchowym.

Natomiast za 2 tygodnie zapraszamy na szkolenie on-line osoby zainteresowane tematyką zaburzeń przetwarzania słuchowego. Szkolenia planujemy na weekend 24 i 25 października 2020. Wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegóły dotyczące planowanych szkoleń.

„Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” – on-line dla rodziców i wolontariuszy to szkolenie, które odbyło się w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Accessibility Toolbar