Opolski Dzień Głuchych z wrocławskim akcentem

Opolski Dzień Głuchych z wrocławskim akcentem. Każdego roku przełom września i października w wielu organizacjach działających na rzecz świata ciszy to czas licznych spotkań, konferencji, a także wyjść i wycieczek. A wszystko to z powodu przypadającego na ostatnią niedzielę września Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego. Okazało się, że w sobotę 3 października Międzynarodowy Dzień Głuchych świętowaliśmy nie tylko my, tu we Wrocławiu w Fundacji FONIS. Świętowali ten dzień również w Opolu. Odbyła się tam konferencja pod nazwą „Opolski Dzień Głuchych”.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że – rzec można – byliśmy w dwóch miejscach jednocześnie. Otóż w tym samym czasie, kiedy podopieczni Fundacji FONIS spotkali się na ekologicznym wykładzie, a potem wyruszyli na ekologiczną wycieczkę po Wrocławiu, w Opolu trwał Opolski Dzień Głuchych z wrocławskim akcentem.

Wśród prelegentów konferencji był nasz wolontariusz Arkadiusz Bazak. To dobrze nam znany aktor pantomimy, zajmujący się również między innymi poezją miganą. Wielokrotnie już reprezentował swoje umiejętności w czasie różnorodnych spotkań, warsztatów czy też konferencji. Na opolskim spotkaniu zaprezentował nie tylko swój autorski spektakl „Filharmonia”. Opowiadał także zebranym uczestnikom o działalności naszej Fundacji. I jak relacjonuje, zainteresowanie tematem było duże.

Dziękujemy Arkadiuszowi za bycie naszym ambasadorem wśród przedstawicieli instytucji działających i zrzeszających środowisko osób z uszkodzonym słuchem. Zachęcamy jednocześnie innych naszych wolontariuszy do bycia również takimi ambasadorami.