Osiem wspaniałych, czyli zakończenie kursu PJM A1

Osiem wspaniałych dziewcząt zakończyło z sukcesem w piątkowy wieczór kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A1. Była to już kolejna edycja kursu zorganizowana przez Fundację FONIS.

Zajęcia rozpoczęły się 5 marca 2024 roku w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Przez niemal trzy miesiące uczestniczki, bo były to same dziewczyny, spotykały się w prawie każde wtorkowe i czwartkowe popołudnie, aby nauczyć się podstaw komunikacji w języku migowym. Temu właśnie służyły zarówno godziny wykładowe, obejmujące między innymi wiedzę z zakresu Kultury Głuchych, jak i godziny ćwiczeniowe. W czasie tych drugich, a było ich całkiem sporo, osiem wspaniałych dziewcząt miało szansę próbować własnych sił w miganiu. Wszystko to zaś działo się pod czujnym okiem niesłyszącej lektorki Alicji Zawady, choć uczestniczki miały również możliwość sprawdzić swoje umiejętności w komunikacji z niesłyszącą wolontariuszką Izabelą.

Na zakończenie kursu odbył się egzamin zdany przez wszystkie dziewczyny MIGAJĄCO 😊. Uczestniczki otrzymały dyplomy potwierdzające znajomość Polskiego Języka Migowego na poziomie A1. A te, które chciałyby kontynuować przygodę z językiem migowym, zapraszamy jeszcze w tym roku na kurs PJM na poziomie A2. Ten zaś rozpoczniemy we wtorek 24 września 2024 roku. Oczywiście zaproszenie kierujemy również do wszystkich innych chcących doskonalić swój język migowy.

Wszystkim Kursantkom gratulujemy i życzymy, aby społeczność osób niesłyszących mogła korzystać z Waszych umiejętności.

Osiem wspanialych 3 - Osiem wspaniałych, czyli zakończenie kursu PJM A1 Osiem wspanialych 2 - Osiem wspaniałych, czyli zakończenie kursu PJM A1 Osiem wspanialych 1 - Osiem wspaniałych, czyli zakończenie kursu PJM A1

Accessibility Toolbar