Ostatni tydzień w ruchomej szopce

Ostatni tydzień w ruchomej szopce. 2 lutego przypada święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to w polskiej tradycji koniec okresu Bożego Narodzenia i – co za tym idzie – koniec okresu kolędowego. Dla nas jest to również dzień, w którym po raz ostatni można podziwiać ruchomą szopkę w kościele NMP na Piasku.

Rozpoczynamy ostatni tydzień w ruchomej szopce. Zapraszamy przez najbliższe siedem dni do odwiedzenia kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu, w którym jest szopka. Godziny otwarcia w tych dniach nie różnią się od okresu świątecznego. Przypomnijmy, że w dni powszednie zapraszamy od godziny 10 do 18, zaś w niedziele i święta od godz. 14 do 18.

Od 3 lutego rozpoczynamy demontaż ruchomej szopki. W pierwszym etapie do magazynu trafią światełka, bombki oraz choinki. W następnej kolejności z ekspozycji znikną figurki – zarówno te nieruchome, jak i te z mechanizmami napędowymi. Po schowaniu wszystkich silników i elektronicznych zespołów wprawiających szopkę w ruch zdemontujemy stelaż, na którym opiera się ekspozycja. Na zakończenie posprzątamy całą kaplicę, aby mogły się w niej odbywać nabożeństwa dla niesłyszących i słabosłyszących z Wrocławia i okolic.

Ponieważ praca przy demontażu ruchomej szopki jest czasochłonna bardzo prosimy o pomoc. Dotychczasowych wolontariuszy Fundacji FONIS, jak również nowe osoby zapraszamy w dniach 3 – 7 lutego 2020 roku do wsparcia nas. W kolejne dni będziemy pracować w kaplicy Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych na Piasku od godziny 11 do godziny 18. Chętni mogą uczestniczyć według swoich możliwości w wybrany przez siebie dzień i w godzinach, jakie im pasują.

Fundacja FONIS ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby przekazać nam 1% podatku prosimy wpisać nr KRS: 0000543679.
 

Accessibility Toolbar