Parostatkiem w piękny rejs

Parostatkiem w piękny rejs wyruszyli dzisiejszego popołudnia seniorzy z Klubu Seniora “Integracja”. Mimo upału i wzrastającej niestety liczby zachorowań na COVID-19 frekwencja dopisała. Osiemnastoosobowa grupa pod kierunkiem pani Elżbiety Gorgoń popłynęła dziś jednym z wrocławskich statków kursujących po Odrze.

Rejs statkiem “Goplana” rozpoczęliśmy o godz. 15 z Przystani Kardynalskiej. Jest ona położona w pobliżu kościoła NMP na Piasku, gdzie odprawiane są Msze w języku migowym. Nikt więc nie miał trudności, aby dotrzeć na miejsce startu. Po sprawdzeniu biletów zajęliśmy miejsca na górnym pokładzie i czekali na wypłynięcie. Trasa rejsu prowadziła pod Mostem Pokoju i Mostem Grunwaldzkim aż do wrocławskiego ZOO.

Dzisiejsza wycieczka pozwoliła naszym seniorom spojrzeć na dobrze znane zakątki Wrocławia z innej perspektywy. Oprócz mostów mijali m.in. wrocławską katedrę, Urząd Wojewódzki, a także Politechnikę Wrocławską, Muzeum Narodowe i słynną polinkę (kolejkę linową nad Odrą).

Wszyscy seniorzy dobrze przygotowali się na wycieczkę. Każdy zaopatrzył się w nakrycie głowy i wodę do picia. Nie zapomnieli również o maseczkach, a co niektórzy mieli też okulary przeciwsłoneczne. To potwierdza, że seniorzy są odpowiedzialni i dbają o bezpieczeństwo własne i innych.

Przypominamy, że dzisiejsza wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

%d bloggers like this: