Piątkowe granie w Fundacji

Piątkowe granie w Fundacji FONIS. W miniony piątek 13 października 2023 roku rozpoczęliśmy realizację nowej inicjatywy w naszej Fundacji. Polega ona na organizacji raz w miesiącu spotkania, podczas którego uczestnicy będą mogli grać w planszówki oraz gry karciane. Doświadczenie kilku lat spotkań (nie tylko) w gronie niesłyszących i słabosłyszących pokazuje, że wiele osób lubi ten rodzaj rozrywki. Podczas wspólnych wyjazdów czy też spotkań wolontariuszy wiele osób chętnie angażowało się w różne gry. Nie inaczej było w miniony piątek.

Jedenaście osób przybyły na wrocławski Ostrów Tumski o godzinie 17.00. W naturalny sposób zorganizowały się dwie ekipy. Podczas gdy pierwsza próbowała swoich sił w układaniu klocków w grze Blokus, druga sadziła Fasolki i wymieniała “biznesmenów”, “hipisów”, “łasuchów” oraz inne karty. Następnie uczestnicy rozegrali partyjkę w Doga i Carccasonne.

Piątkowe granie w Fundacji FONIS wpisujemy na stałe w kalendarz wydarzeń. Będzie się ono odbywać cyklicznie raz w miesiącu. Zapraszamy w każdy drugi piątek miesiąca do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4. W sali numer 2 od godziny 17.00 będą na Was czekać Klaudia i Ania – wolontariuszki Fundacji odpowiedzialne za organizację wydarzenia. Oczywiście uczestnicy mogą ze sobą przynieść własne gry i nauczyć pozostałych uczestników zasad gry.

A zatem serdecznie zapraszamy. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na piątek 10 listopada. Mile widziani są zarówno wolontariusze Fundacji FONIS, jak i ci, którzy do wolontariatu nie należą. Zapraszamy każdego bez względu na wiek, ubytek słuchu lub jego brak czy narodowość.

Piatkowe granie w Fundacji 1 - Piątkowe granie w Fundacji Piatkowe granie w Fundacji - Piątkowe granie w Fundacji Piatkowe granie w Fundacji 2 - Piątkowe granie w Fundacji

Accessibility Toolbar