Pielgrzymka do Fatimy – ważne informacje

Pielgrzymka do Fatimy – ważne informacje. Dziś po południu odbyło się spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy z przedstawicielem biura podróży Camino Travel. Oto garść ważnych informacji. Przekazujemy je przede wszystkim tym, którzy nie mogli dziś uczestniczyć w spotkaniu.

  1. Osoby podróżujące z Polski do Portugalii, niezależnie od zaszczepienia, zobowiązane są do okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2. ​​​​Informujemy, że biuro podróży Camino Travel pokryje koszt testów antygenowych. Możecie je wykonać bezpłatnie w dniu 1 lub 2 lutego w godzinach od 11 do 20 w Gyncentrum przy ul. Powstańców Śląskich 82a we Wrocławiu (parking przy sklepie Aldi). Aby zarejestrować się na badanie konieczne jest wypełnienie formularza na stronie Gyncentrum. Dane do rejestracji otrzymacie od nas drogą mailową (kontakt@fonis.pl).
  2. Każdy z uczestników oprócz aktualnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, musi mieć ze sobą unijny certyfikat COVID. Przypominamy, że od 1 lutego nastąpi zmiana dotycząca okresu ważności dokumentu. Będzie on ważny przez 9 miesięcy od daty przyjęcia ostatniej szczepionki.
  3. Zachęcamy do zakupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu lub skierowania na kwarantannę, ubezpieczenie zagwarantuje całkowity zwrot kosztów wpłaconych na pielgrzymkę. Koszt takiego ubezpieczenia ze zniżką grupową wynosi 150 zł/os.
  4. Karta lokalizacyjna (Passenger Locator Card). Pracownicy biura podróży wypełnią dla każdego z uczestników pielgrzymki formularz wymagany od przylatujących do Portugalii. W związku z tym nie będziemy musieli robić tego indywidualnie.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących m.in. bagażu, miejsc w samolocie, dokumentów i ubezpieczenia znajdziecie we wpisie Dla pielgrzymów do Fatimy.