Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy. Fundacja FONIS wraz z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają na pielgrzymkę. Tym razem wraz z biurem podróży CAMINO odwiedzimy sanktuarium w Fatimie i parę innych ciekawych miejsc w Portugalii. Pielgrzymkę zaplanowaliśmy na okres ferii zimowych, czyli w pierwszej połowie lutego. Wylecimy z Wrocławia w środę 2 lutego. Wrócimy dokładnie tydzień później – 9 lutego.

Koszt udziału w pielgrzymce to 3800zł. Opłata obejmuje 7 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje wg programu, przelot w obie strony (w cenie bagaż podręczny oraz bagaż główny – do 10 kg) oraz podróż autokarem turystycznym na miejscu. W cenie jest również ubezpieczenie, opieka pilota – przewodnika, opłaty za lokalnych przewodników, tłumacz języka migowego oraz za bilety wstępu.

Z powodu trwającej epidemii oraz związanych z nią lokalnych przepisów w Portugalii najlepiej, aby w pielgrzymce uczestniczyły osoby zaszczepione.

Zapisy trwają do wyczerpania miejsc, a tych jest tylko 50. Nie zwlekajcie więc z zapisami. Aby zgłosić chęć udziału w pielgrzymce kontaktujcie się z księdzem Tomaszem Filinowiczem (tel. 510 635 490). Przy zapisach kapłan poprosi Was o wpłatę zaliczki w wysokości 1300 zł. Pozostałą sumę będziecie mogli wpłacić do końca stycznia.

 

Pielgrzymka do Fatimy – program

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 17.30, odprawa i wylot godz. 19.30, w Lizbonie godz. 22.10, przejazd do hotelu, nocleg (bez obiadokolacji).

Dzień 2: Śniadanie, zwiedzanie Lizbony, stolicy Portugalii m.in.: starówka, Katedra, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 25 Kwietnia, następnie kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Fatmie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Ajustel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorna modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 4: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Batalha- klasztor jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku Portugalii. Następnie przejazd do Nazare  nad oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg

Dzień 5: Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Porto z rejsem po rzece Duoro i przejazd do Bragi– podejście do Sanktuarium Bom Jezus- Dobrego Jezusa, pięknie położony na wzgórzu kościół z XVIII w. z panoramą na miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na trasie do Santiago de Compostela.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela: Bazylika św. Jakuba Apostoła, trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowe w świecie chrześcijańskim. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Tomar– w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego niektóre elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. Następnie przejazd do miejscowości Alcobaca – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria, komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, wyjazd na lotnisko ok. 09.00, odprawa i wylot godz. 14.20, we Wrocławiu godz. 19.00.

 

 

Accessibility Toolbar