Pierwsze w nowym roku spotkanie wolontariuszy

Pierwsze w nowym roku spotkanie wolontariuszy. Ostatni czwartek miesiąca jest dniem już na stałe zarezerwowanym w naszym kalendarzu dla wolontariuszy Fundacji FONIS. Dlatego właśnie dzisiaj spotkaliśmy się, by zaplanować działania wolontaryjne na kolejny rok. I choć nie stawiliśmy się w pełnym składzie – bo chyba mróz dał nam się we znaki 😉 – to jesteśmy pewni, że wszyscy nasi wolontariusze włączą się w planowane działania. Natomiast z wielką radością powitaliśmy w gronie wolontariuszy dwie nowe osoby: Kingę i Dominikę 😉

Spotkanie zaczęło się od podziękowań pani prezes Renaty Maciejewskiej za pracę wolontaryjną w poprzednim roku. Każdy wolontariusz otrzymał też w podzięce słodkie co nieco. Lubimy takie niespodzianki. A potem zabraliśmy się do planowania.

Co zatem przed nami?

W najbliższym czasie weźmiemy udział w szkolnym projekcie uczennic z XII LO we Wrocławiu pt. „Usłysz nas”. Dziewczyny chcą pokazać świat ciszy na fotografii. W związku z tym seniorzy z klubu seniora „Integracja” pod wodzą pani Eli oraz chętna młodzież wezmą udział w sesji fotograficznej, która zakończy się wystawą w murach XII LO, a także warsztatami języka migowego.

Cieszymy się również z faktu, że w niedługim czasie powstanie cykl kilku filmów informacyjnych w języku migowym. Wyjaśnią one osobom niesłyszącym zasady rozliczania się z urzędem skarbowym w 2019 roku. Tu nieocenione okażą się kompetencje i pomoc Doroty – naszej specjalistki od rozliczeń.

No a poza tym przypomnieliśmy sobie działania i akcje, które już na stałe goszczą w naszym grafiku. Z początkiem lutego zaczynamy oczywiście demontaż szopki bożonarodzeniowej. Potrzebne są ręce do pracy – kilka się już znalazło, liczymy na więcej. Tradycyjnie też organizować będziemy spotkania w pierwsze niedziele miesiąca z zabawami i zajęciami plastycznymi dla dzieci. Nie zabraknie również wielu innych spotkań i przedsięwzięć mających na celu integrację i pomoc społeczności niesłyszących i ich rodzinom. A zatem pracy wystarczy dla każdego! Dlatego wszystkich wolontariuszy i sympatyków Fundacji FONIS serdecznie zapraszamy do współpracy 😉

Na dobry początek zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej motywacji.

Accessibility Toolbar