Podróż w czasie

Swoistą podróż w czasie przeżywa grupa kilkunastu osób, która w tych dniach uczestniczy w nagraniach w Fundacji FONIS. Głównie niesłyszący i słabosłyszący aktorzy (ale nie tylko) wcielają się w role bohaterów żyjących u progu naszej ery. Piłat, rzymscy żołnierze, święta Weronika, żydowscy kapłani to tylko niektóre postacie z naszego filmowego planu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest wrocławskie Duszpasterstwo Niesłyszących, które zaprosiło nas do współpracy. I tak oto dziś dobiegają końca nagrania do dwóch filmowych projektów. Pierwszym jest Droga krzyżowa, zaś drugim Męka Pańska w relacji świętego Marka. Obie – rzecz jasna – w języku migowym. Efekt końcowy będzie opublikowany w Wielkim Tygodniu. Najpierw, w niedzielę palmową, zaprosimy Was do obejrzenia Męki Pańskiej, a następnie w Wielki Piątek opublikujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Nagrania trwały cztery dni. Aby zachować reżim sanitarny i zminimalizować ryzyko zakażenia, każdy z uczestników nagrań, przychodził na indywidualnie umówiony termin. Przed nami długi i żmudny etap montażu, podczas którego do obu filmów dodamy także napisy.

Za pomoc w nagraniu dziękujemy przede wszystkim naszym wolontariuszom, którzy podjęli się przekazywania treści w języku migowym. Dziękujemy również Misterium Męki Pańskiej z poznańskiej Cytadeli. To właśnie dzięki strojom, które pożyczyliśmy z Poznania, nasza podróż w czasie mogła nabrać bardzo realnych kształtów. Potwierdzeniem tych słów niech będzie kilka zdjęć (więcej zdjęć na naszym profilu fb).