Poezja migana w Bolesławcu

Poezja migana w Bolesławcu. Jeśli zapytamy niesłyszących mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska o poezję miganą, jest wysoce prawdopodobne, że w odpowiedzi wskażą na Arkadiusza Bazaka. To właśnie on w minionym tygodniu w Bolesławcu prowadził warsztaty poezji miganej.

Rzecz działa się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Biblioteka w ramach programu Kultura Dostępna zorganizowała projekt “A mury runą…”. Wśród propozycji projektowych organizatorzy zaplanowali także te związane ze światem ciszy. Zaprosili więc naszego Wolontariusza, aby poprowadził trzydniowe warsztaty poświęcone poezji miganej.

W każdym z trzech dni miały miejsce warsztaty dla trzech odrębnych grup. Uczestnicy każdej spotykając się z Arkadiuszem Bazakiem mogli znaleźć odpowiedź na pytanie: czym jest poezja migana? Prowadzący bowiem w pierwszej części każdego spotkania prowadził wykład o takim właśnie tytule. Przy tej okazji był również sposobny czas, aby nieco przybliżyć działalność Fundacji FONIS.

Słuchacze wyraźnie ożywiali się podczas drugiej części spotkania, gdyż miała ona charakter praktyczny. Arkadiusz zapraszał uczestników do podjęcia próby związanej z miganiem oraz poezją, co z kolei przysporzyło wiele śmiechu i dobrej zabawy. Łącznie podczas trzech dni w warsztatach uczestniczyło około 250 osób. Byli to przede wszystkim uczniowie z różnych okolicznych szkół.

Uczestnikom gratulujemy zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Natomiast naszemu niesłyszącemu wrocławskiemu aktorowi Arkadiuszowi dziękujemy za kolejne już działanie w ramach współpracy z Fundacją FONIS.

Poezja migana w Bolesławcu1 - Poezja migana w Bolesławcu

%d bloggers like this: