Polityka senioralna na Dolnym Śląsku

Polityka senioralna na Dolnym Śląsku – tak zatytułowaliśmy wydarzenie, które odbyło się w miniony piątek w Fundacji FONIS. Wzięli w nim udział członkowie naszego Klubu Seniora “Integracja”, którzy dość licznie zgromadzili się “pod 4” na Ostrowie Tumskim.

Blisko 30 osób niesłyszących i słabosłyszących odpowiedziało na nasze zaproszenie i przyszło na spotkanie z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. Pan Marcin Krzyżanowski po raz pierwszy gościł w naszej Fundacji. Okazało się jednak, że wielu spośród seniorów kojarzy go z licznych wcześniejszych spotkań. Pan marszałek bowiem często uczestniczył w różnych uroczystościach świata ciszy, choćby w ostatnim jubileuszu Polskiego Związku Głuchych.

Wprawdzie założony temat miał dotyczyć polityki senioralnej na Dolnym Śląsku, to jednak przeważająca część spotkania poświęcona była bieżącej polityce na arenie Polskiej i międzynarodowej. Po krótkim wprowadzeniu, w którym pan marszałek zarysował model pracy urzędów na poziomie województwa oraz sprawy związane z ustalaniem budżetu, pojawiły się pytania od uczestników spotkania. Te zaś dotyczyły spraw związanych z działaniem Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Podczas odpowiedzi nasz Gość nawiązał między innymi do swej ostatniej wizyty w Saksonii, która jest rejonem partnerskim Dolnego Śląska.

Gdy spotkanie dobiegało końca wróciliśmy szczęśliwie do zaplanowanego tematu. Z sali bowiem padło pytanie o bieżącą politykę senioralną w województwie dolnośląskim. Dzięki temu nasi seniorzy mogli poznać zakres działań podejmowanych z myślą o nich na szczeblu wojewódzkim. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

Polityka senioralna na Dolnym Slasku - Polityka senioralna na Dolnym Śląsku Polityka senioralna na Dolnym Slasku 2 - Polityka senioralna na Dolnym Śląsku Polityka senioralna na Dolnym Slasku 1 - Polityka senioralna na Dolnym Śląsku

Accessibility Toolbar