Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte!

Półkolonie “Lato w mieście 2023” rozpoczęte! Kilkanaścioro dzieci w wieku od 6 do 11 lat uczestniczy w pięciodniowym turnusie półkolonijnym. W każdym dniu od 3 do 7 lipca w godzinach od 9 do 14 na uczestników czekają atrakcyjne zajęcia. Naszą bazą tradycyjnie już jest Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej przy ul.  Katedralnej 4. Ale  w trakcie półkolonii zwiedzimy także kilka innych ciekawych miejsc Wrocławia.

Co na początek?

Dziś, w pierwszym dniu półkolonii, integrowaliśmy naszą grupę. Dzięki zabawom przygotowanym przez siostrę Kasię nauczyliśmy się, co to  znaczy dobra współpraca w grupie. Po drugim śniadaniu natomiast wyruszyliśmy na wycieczkę do wrocławskiego Sky Tower. Tam bowiem znajduje się najniezwyklejsza wystawa budowli z klocków Lego. Dużo frajdy mieliśmy też podczas zwiedzania wystawy 3D Trick Interactive Gallery. Mogliśmy stać się na chwilkę aniołami – w zasadzie to już nimi jesteśmy 😊, rozbić szybę obrazu Mona Lisa, a nawet trafić do kryminalnej kartoteki 😊. Najwięcej jednak radości sprawił nam pobyt w strefie FUN PARK. Tam przez ponad godzinę tworzyliśmy różne cuda z klocków Lego.

Co na kolejne dni?

W kolejnych dniach będzie równie ciekawie. Dzieci będą uczestniczyć między innymi w warsztatach muzycznych, a także warsztatach artystycznych „Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru”. Zwiedzą również wrocławskie Hydropolis i wybiorą się na powietrzne szaleństwa do GoAir – Powietrznego Miasta. Poza tym jeden dzień półkolonijny spędzimy w gościnnych progach Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Pozytywka”. Ponadto będzie też czas na gry, zabawy i konkursy sportowe na świeżym powietrzu. W niektóre dni sami będziemy przygotowywać sobie drugie śniadanie. Będą więc gofry, kolorowe kanapki, a nawet sałatka owocowa. Mniam!

Półkolonie “Lato w mieście 2023” rozpoczęte. Dziękujemy darczyńcom, którzy wspierają finansowo Fundację FONIS. To właśnie dzięki ich pomocy oraz zaangażowaniu wolontariuszy udało nam się zorganizować bezpłatne półkolonie dla dzieci niesłyszących, słabosłyszących oraz słyszących, związanych ze światem ciszy.

Polkolonie „Lato w miescie 2023 rozpoczete3 - Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte! Polkolonie „Lato w miescie 2023 rozpoczete2 - Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte! Polkolonie „Lato w miescie 2023 rozpoczete1 - Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte! Polkolonie „Lato w miescie 2023 rozpoczete - Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte! Polkolonie „Lato w miescie 2023 rozpoczete4 - Półkolonie „Lato w mieście 2023” rozpoczęte!

 

Accessibility Toolbar