Półkolonie rozpoczęte

Półkolonie rozpoczęte. W poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy w Fundacji FONIS zajęcia półkolonijne. W pierwszym turnusie, który odbywa się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej uczestniczy 11 dzieci. Wszystkie związane są ze światem ciszy, bądź to z tej racji, że same nie słyszą, bądź też dlatego, że ktoś w ich rodzinie jest niesłyszący.

Dla uczestników półkolonii “Lato w mieście” przygotowaliśmy szereg atrakcji. Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła i warsztatach teatralnych. Podczas zajęć rękodzieła pani Kinga wyjaśniła dzieciom, co to jest witraż. Następnie zaprosiła uczestników do stworzenia wisiorka z kaboszonu. Dzieci z niemałym zaangażowaniem i z odrobiną pomocą prowadzącej przygotowały piękne dekoracje. Drugie warsztaty zaś były okazją do ćwiczeń wprowadzających do pracy nad przygotowaniem występu. Podczas pięciu dni półkolonii dzieci pod kierunkiem pani Dominiki przygotują przedstawienie. W piątek zostanie nagramy efekt finalny tygodniowej pracy. Pantomimę “Rzepka” w oparciu o wiersz Juliana Tuwima o takim samym tytule udostępnimy w internecie. Pierwszego dnia nie zabrakło również czasu na wspólne gry i zabawy, które pomogły zintegrować grupę.

Podczas kolejnych dni półkolonii dzieci będą uczestniczyć w różnych zajęciach. Program przewiduje m.in. wycieczkę po Ostrowie Tumskim i Ogrodzie Botanicznym, warsztaty plastyczno-techniczne, zajęcia z profilaktyki alkoholowej oraz warsztaty kompetencji społecznych. Wiele atrakcji jeszcze przed nami.

Półkolonie rozpoczęte w Fundacji FONIS odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE PÓŁKOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – LATO W MIEŚCIE 2020 współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

 

Accessibility Toolbar