Półkolonie zakończone

Półkolonie zakończone. Na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku zorganizowaliśmy dwa turnusy półkolonii. Wydarzenie odbywało się pod hasłem “Lato w mieście 2020 – półkolonie dla dzieci i młodzieży z Fundacją FONIS”. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim turnusie uczestniczyło 11 osób, co łącznie daje sumę 22 osób.

Uczestnicy obu turnusów wzięli udział w licznych warsztatach przygotowanych przez naszą fundację. Były więc warsztaty rękodzieła, plastyczno-techniczne, muzyczne, profilaktyki antyalkoholowej oraz teatralne. Podczas tych ostatnich, prowadzonych każdego dnia półkolonii przez niesłyszącą aktorkę – Dominikę Kozłowską, uczestnicy przygotowali krótki spektakl teatralny. Pierwszy turnus opracował “Rzepkę” autorstwa Juliana Tuwima, natomiast drugi turnus wziął na warsztat “Abecadło” tegoż samego autora. Ponadto każdego dnia dzieci i młodzież mogła korzystać z gier i zabaw prowadzonych przez niesłyszącą Alicję. W ofercie była również wycieczka do Ogrodu Botanicznego oraz po Ostrowie Tumskim.

Tegoroczne półkolonie były pierwszymi, które organizowała nasza fundacja. Spotkały się z bardzo dobrym odbiorem. Najlepszym świadectwem są słowa jednej z uczestniczek, która na zakończenie pierwszego dnia półkolonii powiedziała: “To pierwsze półkolonie, które mi się podobają i na których nie płaczę”.

Półkolonie zakończone w Fundacji FONIS odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE PÓŁKOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – LATO W MIEŚCIE 2020 współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar