Półmetek wyjazdu Wigry 2022

Półmetek wyjazdu Wigry 2022. Za nami półmetek wakacyjnego wyjazdu z grupą niesłyszących i słabosłyszących osób w różnym wieku. W tym roku na miejsce wypoczynku wybraliśmy urokliwą ziemię suwalską. Mieszkamy w pokamedulskim klasztorze na Wigrach, z którego roztacza się piękny widok na jezioro Wigierskie.

Pięćdziesiąt osób związanych z Fundacją FONIS wyruszyło z Wrocławia w niedzielne południe, by cały dzień spędzić w podróży. Dopiero w poniedziałek rozpoczęliśmy zwiedzanie. Najpierw był to sam klasztor, którego bogatą i ciekawą historię przybliżył nam lokalny przewodnik. Podczas gdy jedna część naszej grupy zwiedzała klasztor, druga uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, przygotowując na obiad lokalne dania kuchni wigierskiej. Następnie grupy zamieniły się ze sobą, by każdy mógł spróbować swoich sił w gotowaniu. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się przy ognisku z niesłyszącymi z Ełku, Olecka i Suwałk.

Wtorek spędziliśmy na zwiedzaniu Wilna. Po wczesnym śniadaniu ruszyliśmy w podróż, by w południe rozpocząć zwiedzanie stolicy Litwy. Najpierw był cmentarz na Rossie, potem perła baroku – czyli kościół Piotra i Pawła na Antokole. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w sanktuarium w Ostrej Bramie i zwiedziliśmy Stare Miasto. Zwieńczeniem było nawiedzenie wileńskiej katedry z kaplicą św. Kazimierza i obiad u Pana Tadeusza.

Kolejny dzień, czyli środa był okazją do zwiedzania Augustowa. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała i musieliśmy korzystać z parasoli i płaszczy przeciwdeszczowych nie zrezygnowaliśmy jednak z realizacji programu. Najpierw odwiedziliśmy sanktuarium w Studziennicznej, a następnie plażę miejską i Stare Miasto.

Tak nastał półmetek wyjazdu Wigry 2022. Przed nami jeszcze między innymi spływ kajakowy Czarną Hańczą, rejs Wigierską Kolejką Wąskotorową i podróż statkiem po jeziorze Wigry.

Polmetek wyjazdu Wigry 2022 - Półmetek wyjazdu Wigry 2022 Polmetek wyjazdu Wigry 2022 a - Półmetek wyjazdu Wigry 2022 Polmetek wyjazdu Wigry 2022 b - Półmetek wyjazdu Wigry 2022 Polmetek wyjazdu Wigry 2022 c - Półmetek wyjazdu Wigry 2022 Polmetek wyjazdu Wigry 2022 d - Półmetek wyjazdu Wigry 2022

Accessibility Toolbar