Połóg – fizjologia i trudności

Szkoła rodzenia PJM – Połóg – fizjologia i trudności. Odcinek poświęcony jest tematowi połogu, jego fizjologii i związanych z nim trudności. Położna Anna Stysiał-Thier wyjaśnia, jakie zmiany zachodzą w ciele kobiety, która urodziła dziecko. Mówi zarówno o zmianach w obrębie narządu rodnego, jak i o zmianach ogólnoustrojowych. W nagraniu znajdziecie między innymi odpowiedź na pytania dotyczące rozstępów, odchodów połogowych, właściwą temperaturę ciała, żylaków odbytu, odchudzania po porodzie, czy też pielęgnowania rany krocza. Pani Anna mówi również o tzw. “prawidłowym uruchomieniu”, a także pierwszym doustnym pokarmienie w okresie połogu.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Połóg – fizjologia i trudności”:

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar