Polski język migowy dla Ukraińców

Polski język migowy dla Ukraińców. W związku z trwającą na Ukrainie wojną wielu ludzi ucieka z tego kraju, aby chronić życie swoje i swoich bliskich. Znaczna większość z nich znajduje azyl w Polsce. Wśród uchodźców, którzy przybyli do Wrocławia, jest też całkiem spora grupa osób niesłyszących z różnych części Ukrainy. Część znalazła schronienie dzięki wsparciu Fundacji FONIS, która zatroszczyła się zarówno o znalezienie mieszkań, jak i o to, co potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Aktualnie podejmujemy działania, aby ukraińscy uchodźcy mogli podjąć pracę i zacząć zarabiać na własne utrzymanie. Podczas licznych rozmów między naszymi wolontariuszami i przybyłymi do Wrocławia niesłyszącymi uchodźcami zrodził się pomysł, aby zorganizować kurs polskiego języka migowego. Dzięki jego znajomości Ukraińcy będą mieli łatwiejszy kontakt z wrocławskim (i polskim) światem ciszy. Pomoże to też zapewne w ubieganiu się o pracę.

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych (nie tylko tych, którymi opiekujemy się na co dzień) do nauki. Zajęcia rozpoczynamy już w najbliższą środę, czyli 16 marca 2022 roku. Będą się odbywały w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 trzy razy w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 11.00 do 13.00 Alicja Zawada poprowadzi lekcje polskiego języka migowego. Ich uczestnicy najpierw poznają polski alfabet migowy (tak różny od ukraińskiego). Następnie będą uczyć się słownictwa związanego z codziennym funkcjonowaniem w domu, sklepie, urzędzie, pracy czy też spotkaniach towarzyskich.

Serdecznie zapraszamy na Polski język migowy dla Ukraińców.

Щиро запрошуємо, глухих українців, на навчання Польської мови жестів.
Заняття відбудуться на вул. Катедральній 4 , у м. Вроцлаві.
По понеділках , середах та п’ятницях, в годинах з 11.00 – 13.00.
Навчання є безкоштовне .

Accessibility Toolbar