Pomagamy przy rozliczeniu PIT-ów

Pomagamy przy rozliczeniu PIT-ów. Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku w Fundacji FONIS pomagamy przy rozliczeniu PIT-ów. Nasza wolontariuszka Dorota będzie czekać na Was we wtorki w godzinach od 17.00 do 18.30. Plan dyżurów przedstawia się następująco: 5 marca, 12 marca i 19 marca. Aby skorzystać z pomocy musicie się zapisać na wybrany dzień. W tym celu wyślijcie do nas sms-a na numer 690 502 670. Dopiero po otrzymaniu od nas potwierdzenia wyznaczonego terminu i godziny przyjdźcie do biura Fundacji FONIS. Znajduje się ono w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 (pokój numer 1 na parterze, tuż obok wejścia).

Ważne, abyście przynieśli ze sobą dokumenty, które pozwolą na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Koniecznym więc będzie PIT-37 za poprzedni rok (czyli za rok 2022) oraz wszystkie PIT-y z tego roku, które otrzymaliście od pracodawcy, ZUS-u itd, np. PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A, PIT-11A.

Nasza specjalistka Dorota Łesak ma wieloletnie doświadczenie w zakresie rozliczania podatku PIT. Jeśli więc macie jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące odliczeń od podatku, ulg, darowizn, itp. możecie skorzystać z jej pomocy.

Możecie też rozliczyć się samodzielnie przez internet. Temu służy tzw. e-pit przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Znajdziecie go na stronie: www.podatki.gov.pl.

Przy okazji rozliczania się z urzędem skarbowym zachęcamy do wsparcia działalności Fundacji FONIS. Jak pewnie już dobrze wiecie każdy podatnik może przekazać 1,5% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni jeśli wybierzecie nas:) Nasz numer KRS to 0000543679.

Accessibility Toolbar