Pomoc dla seniorów w czasie epidemii!

Pomoc dla seniorów w czasie epidemii! Wprowadzenie od soboty 24 października w całej Polsce czerwonej strefy w związku z epidemią koronawirusa ponownie wpłynęło na działalność wielu urzędów, instytucji, szkół, jak również organizacji pożytku publicznego. Wśród nich jest Fundacja FONIS

Stosując się do rządowych wytycznych, zawieszamy większość działań, głównie tych, które wiążą się z bezpośrednimi spotkaniami naszych podopiecznych. Odwołujemy zatem zajęcia dla członków Klubu Seniora „Integracja”. W tym tygodniu miały odbyć się drugie z cyklu pięciu warsztatów teatralnych. W związku z zaostrzonymi zasadami funkcjonowania społeczeństwa w czasie pandemii, głównie zaś osób starszych, nie mamy możliwości realizowania zamierzonych działań.

Seniorze, zostań w domu! Zgodnie z nowymi zasadami i ograniczeniami władze Polski apelują o ograniczenie przemieszczania się seniorów – zwłaszcza osób po 70. roku życia. Wyjątek stanowią sytuacje związane z wykonywaniem czynności zawodowych, zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (zakupy, wizyta u lekarza, sprawa urzędowa itp.), a także z uczestniczeniem w sprawowaniu kultu religijnego.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, chcemy poinformować niesłyszących i słabosłyszących Seniorów o możliwości pomocy za naszym pośrednictwem. Pomoc dla seniorów w czasie epidemii jest możliwa dzięki naszym WOLONTARIUSZOM. To dzięki nim będziecie mogli skorzystać z pomocy w załatwieniu różnych codziennych spraw, np. spraw urzędowych czy wizyty u lekarza.

Aby uzyskać pomoc, kontaktujcie się z Fundacją FONIS (tel. 690 502 670; e-mail: kontakt@fonis.pl) lub bezpośrednio z naszymi wolontariuszami: Elżbietą Gorgoń (tel. 502 765 302; e-mail: egorgon@o2.pl) oraz Rafałem Matuszyńskim (tel. 600 835 632).

Kochani Seniorzy! Pamiętajcie – nie jesteście sami w tym trudnym czasie epidemii! Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z naszej propozycji!