Post na stronie i w życiu

Post na stronie i w życiu. Jak podaje Wikipedia post jest to typ aktywności stanowiący samodzielny wpis osoby lub strony, umieszczony na profilu osobistym, w grupie lub na stronie. Zawierać może informację w formie tekstu, ale także grafikę, film, bądź link do strony zewnętrznej. Postem jest więc także ten wpis, który aktualnie czytasz na stronie Fundacji FONIS.

Jednak pisząc post o poście mamy na myśli inne znaczenie tego słowa. Rzecz dotyczyć będzie okresu Wielkiego Postu przeżywanego w Kościele Katolickim jako przygotowanie do świąt wielkanocnych. W tym roku jest on wyjątkowy, bowiem epidemia koronawirusa wymusiła radykalne zmiany. W Polsce od tygodnia w nabożeństwach odprawianych w kościołach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Stąd wiele inicjatyw zostało zupełnie odwołanych lub przeniesionych na inny termin. Część odnalazła sprzyjającą przestrzeń w wirtualnym świecie. Tak właśnie stało się w Duszpasterstwie Niesłyszących we Wrocławiu.

Z pomocą techniczną naszej organizacji powstały 4 nagrania filmowe. Prezentują one rozważania wielkopostne rozważania rekolekcyjne przygotowane przez ks. Tomasza Filinowicza, który jest założycielem Fundacji FONIS. Jutro już ostatnia część zostanie opublikowana na kanale youtube Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce. Będzie ona, podobnie jak poprzednie, nawiązywać do tematu całych rekolekcji, który brzmi “Nowe Życie”.

Zapraszamy więc do oglądania filmów i dobrego przeżycia końcówki Wielkiego Postu. Zainteresowanych informujemy, że dodawanie komentarzy zostało wyłączone, co znaczy, że nie możecie dodawać swoich postów:)

Accessibility Toolbar