“Powołany” w Polskim Języku Migowym

“Powołany” w Polskim Języku Migowym. Dzięki zaangażowaniu Fundacji FONIS powstało tłumaczenie na Polski Język Migowy filmu “Powołany”. Od dziś film jest dostępny na kanale twórców. Aby go obejrzeć zajrzyjcie tutaj. Tłumaczenie przygotowała Alicja Zawada.

Film “Powołany” nie jest pierwszym działaniem naszej Fundacji z zakresu udostępniania filmów osobom niesłyszącym. Obok projektu realizowanego wspólnie z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA „ADAPTER IV. Film i kultura bez barier” podejmujemy tłumaczenie innych filmów. Jakiś czas temu zapraszaliśmy Was na film “Spowiedź” w reżyserii Marcina Kwaśnego. Ponadto na naszym kanale prezentujemy kolejne odcinki Szkoły rodzenia PJM, Kalendarza Niesłyszących czy też Historii miganej. Okazyjnie nagrywamy także teledyski lub inne filmowe produkcje. Wśród nich na uwagę zasługuje film NON POSSUMUS z 2021 roku.

“Powołany” to film w reżyserii Jana Sobierajskiego. Ukazuje niezwykłą historię spotkania zamożnej rodziny z kapłanem katolickim. Rodzinę tę tworzą mama, która zaprosiła księdza na kolędę, syn wpatrzony w swojego ojca, który jest skrajnym antyklerykałem oraz zbuntowana córka. W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Rozmowa jest przeplatana niezwykłymi, ale prawdziwe historiami osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób.


Fundacja FONIS jest Organizacją Pożytku Publicznego. Możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku podczas rozliczenia z urzędem skarbowym.

Aby to uczynić z rozliczeniu PIT wpisz nasz numer KRS: 0000543679

Accessibility Toolbar