Powstaniec 1863

Film „Powstaniec 1863” gości na ekranach kin od 12 stycznia 2024 roku. Opowiada o losach Stanisława Brzóski – księdza katolickiego organizującego oddziały powstańcze i dowodzącego nimi w potyczkach z rosyjskim zaborcą.

Jak czytamy na stronie dystrybutora filmu, tytułowy Powstaniec w wyniku splotu wydarzeń staje na czele najdłużej walczącego oddziału powstańczego. Jego pierwsza akcja okazuje się sukcesem, za co zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem powstania. Tropiony przez carskiego oficera Maniukina, kilkukrotnie umyka śmierci. Nazywany przez Rosjan, „Duchem” przez najbliższe dwa lata powstania pozostanie nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego. Tym samym daje także polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru… O tym, jakie były dalsze losy ks. Brzóski, dowiecie się, wybierając się z nami na film. A zatem serdecznie zapraszamy do kina!

Wyjście na film „Powstaniec 1863” zaplanowaliśmy na środę 28 lutego 2024 roku na godzinę 17.00. Zapraszamy niesłyszących i słabosłyszących oraz osoby związane ze środowiskiem na wspólny seans. Wybierzemy się do OH KINO w Arkadach Wrocławskich przy ulicy Powstańców Śląskich 2/4 we Wrocławiu. OH KINO na prośbę Fundacji FONIS pozyskało od dystrybutora Kino Świat wersję filmu z napisami dla osób niesłyszących.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Aby się zapisać, kontaktujcie się z nami telefonicznie (690 502 670), mailowo (kontakt@fonis.pl) lub osobiście (ul. Katedralna 4/1).

 

Przypominamy, że działalność naszej Fundacji możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców. Możecie nam pomóc przekazując 1,5% podatku podczas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS to 0000543679.

 

Accessibility Toolbar