Przed wyjazdem do Lwowa

Przed wyjazdem do Lwowa przedstawiamy ramowy program wycieczki, jak również podstawowe informacje organizacyjne.

Niedziela, 21 lipca/28 lipca

Godz. 11.00 – Msza św. w Duszpasterstwie Niesłyszących we Wrocławiu. godz. 12.00 – wyjazd z parkingu przy ul. Św. Marcina i podróż do Lwowa. Na czas podróży trzeba zabrać sobie coś do jedzenia. Natomiast po przyjeździe do Lwowa otrzymamy obiadokolację. Godzina zależna jest od warunków na granicy.

Poniedziałek, 22 lipca/29 lipca

Śniadanie; wycieczka do Truskawca i korzystanie ze strefy spa (https://royal-geneva-hotel.com.ua/pl/spa/) – trzeba zabrać strój kąpielowy, ręcznik, klapki. Obiadokolacja

Wtorek, 23 lipca/30 lipca

Śniadanie; zwiedzanie Lwowa – Stare Miasto; obiadokolacja

Środa, 24 lipca/31 lipca

Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa – Cmentarz Łyczakowski, a także Cmentarz Orląt Lwowskich. Obiad. Szkoła Niesłyszących. Ognisko z udziałem niesłyszących ze Lwowa.

Czwartek, 25 lipca/1 sierpnia

Śniadanie, wycieczka poza Lwów – zwiedzanie miast: Złoczów, Podhorce, Olesko. Obiadokolacja

Piątek, 26 lipca/2 sierpnia

Śniadanie i obiadokolacja. Dzień wolny, aby każdy mógł zrealizować własne plany.

Sobota, 27 lipca/3 sierpnia

Godz. 7.00 – śniadanie (przy śniadaniu otrzymamy suchy prowiant na drogę powrotną). godz. 8.00 – wyjazd w kierunku Wrocławia, po drodze zwiedzamy Żółkiew i Krechów. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych w zależności od sytuacji na granicy.

Informacje dodatkowe:
  1. Na Ukrainie płacimy w hrywnach. Warto wymienić około 200zł na własne wydatki. Najlepiej wymienić we Wrocławiu przed wyjazdem. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z kantorów ukraińskich będzie taka możliwość dopiero we wtorek.
  2. Ukraina jest poza Unią Europejską, dlatego przed przekroczeniem granicy najlepiej wyłączyć transmisję danych w telefonie z powodu wysokich cen. Natomiast w domu pielgrzyma, gdzie będziemy nocować jest bezpłatne wi-fi.
  3. Każdy z uczestników, aby przekroczyć granicę, zabiera ze sobą ważny paszport.
  4. Nocujemy w Domu Pielgrzyma w Lwowie-Brzuchowicach w pokojach 2 lub 3 osobowych (https://www.lwow-dompielgrzyma.com) – zgłoszenia dotyczące przydziału pokojów prosimy zgłaszać do ks. Tomasza
  5. Cena obejmuje także ubezpieczenie grupowe NNW (na Ukrainie nie obowiązują karty EKUZ)
  6. Oczywiście będziemy mieli przewodnika i tłumacza języka migowego.
  7. Plan może ulec zmianie.
  8. Aby otrzymać odpowiedź na pytania można kontaktować się z ks. Tomaszem (tel. 510 635 490)