Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy

W czwartek 23 czerwca 2022 roku odbyło się przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy Fundacji FONIS.  Było nas całkiem sporo, bo ponad 30 osób. Dołączyli do nas dziś również wolontariusze z Ukrainy, a to dlatego, że spotkanie było podziękowaniem za pomoc w przygotowanie Festynu św. Filipa Smaldone 2022. A właśnie kilkunastoosobowa grupa uchodźców z Ukrainy włączyła się czynnie w organizację tego wydarzenia. Zatem dziś nie było pracowicie, jak to zwykle na spotkaniach wolontariuszy bywa. Dziś mieliśmy pełen relaks i cieszyliśmy się nadchodzącymi wakacjami, na które wszyscy, po pracowitym sezonie, zasłużyliśmy.

Przyjęły nas dzisiaj gościnne jak zawsze progi Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, czyli nasz ulubione miejsce „pod 4”. W ogrodzie rozpaliliśmy grilla, ustawili ławki i krzesła, a potem zasiedliśmy do wspólnej biesiady. Była więc pyszna karkówka i kiełbaska z grilla, a także grillowany ser z żórawiną. A na deser zaserwowaliśmy pysznego torta. Tradycją bowiem jest, że na comiesięcznych spotkaniach świętujemy wspólne urodziny naszych wolontariuszy. Z maja i czerwca uzbierała się spora grupka jubilatów. Świeczki na torcie zdmuchiwało aż 7 osób od 1+ do 50+. Było dużo śmiechu, radości i serdecznych rozmów.

I choć wakacje przed nami, nie znaczy to jednak, że nie będzie się nic w tym czasie działo w naszej Fundacji. Otóż za tydzień wyjeżdżamy na Wigry, na ostatni tydzień lipca zaplanowaliśmy natomiast półkolonie dla dzieci i młodzież, a w ostatnim tygodniu sierpnia pojedziemy do Wejherowa na ogólnopolskie rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej i słabosłyszącej. Szczegółowe informacje już wkrótce.

Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy za nami. Trzymamy kciuki za wszystkie wakacyjne działania i życzymy wszystkim wolontariuszom Fundacji FONIS udanego wypoczynku! Do zobaczenia po wakacjach!

Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy1 - Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy - Przedwakacyjne spotkanie wolontariuszy