Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku. Rozpoczął się czas kampanii „Przekaż 1,5% podatku”. Już od prawie dziesięciu lat działamy na rzecz osób niesłyszących i niewidomych. Wspieramy też słabosłyszących i słabowidzących. Natomiast w grudniu 2017 roku zyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki temu możemy pozyskiwać wsparcie od podatników rozliczających się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym. Dawniej było to 1%, zaś od ubiegłego roku jest to 1,5%.

Zachęcamy więc do wsparcia działalności Fundacji FONIS poprzez przekazanie nam 1,5%. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na działalność statutową. Jak ona wygląda przekonacie się przeglądając naszą stronę internetową www.fonis.pl oraz profil facebookowy. Łatwo spostrzeżecie, że choć nie jesteśmy dużą organizacją, to podejmujemy sporo inicjatyw. W minionym roku były to między innymi: działalność Klubu Seniora “Integracja”, prowadzenie grupy wolontaryjnej, organizacja wycieczek i pielgrzymek (także zagranicznych) oraz wydanie Kalendarza Niesłyszących. Ponadto prowadziliśmy kursy polskiego języka migowego (PJM), warsztaty z zakresu kultury Głuchych dla młodszych i starszych, czy też kurs International Sign (IS) i Visual Vernacular (VV).

Aby przekazać nam 1,5%, należy w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce dotyczącej organizacji pożytku publicznego wpisać odpowiedni numer KRS. Lista organizacji dostępna jest na stronie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Znajdziecie tam również Fundację FONIS i nasz numer KRS: 0000543679.

Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość.

 

Accessibility Toolbar