Przełamane bariery

Przełamane bariery. We wrocławskim XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Fredry są organizowane cotygodniowe spotkania dedykowane przede wszystkim młodym adeptom sztuki dziennikarskiej. Spotkania owe społeczność szkolna określa mianem Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. W ostatni piątek 11 stycznia 2019 roku gościło tam dwóch przedstawicieli naszej fundacji. Był to Arkadiusz Bazak oraz Edyta Żmuda, która pełniła rolę tłumaczki.

Arek opowiedział uczestnikom spotkania swoją historię a także zapoznał ich ze światem i kulturą Głuchych. Młodzież poznała także kilka słów w Polskim Języku Migowym. Dowiedziała się, że ich zastosowanie nie zawsze jest oczywiste, lecz różni się w zależności od kontekstu. Zainteresowanie wzbudził także fakt, że nie ma jednego języka migowego, zaś regionalizmów jest więcej niż gwar w języku polskim.

Bariery zostały przełamane. Jest to ogromną wartością i sukcesem naszych wolontariuszy jak i całej Fundacji FONIS. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem przyswoili wiadomości na temat niesłyszących i kontaktu z nimi. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Za zaproszenie dziękujemy serdecznie naszej wolontariuszce Lucynie Sycz, uczennicy XIII LO.


przełamane bariery - Przełamane bariery
przełamane bariery1 - Przełamane bariery
przełamane bariery2 - Przełamane bariery
przełamane bariery3 - Przełamane bariery

Accessibility Toolbar