Przepis na szczęśliwe małżeństwo

Za nami konferencja zatytułowana “Miłości trzeba się uczyć”. Wzięło w niej blisko 20 osób niesłyszących i słabosłyszących nie tylko z Wrocławia, ale i z innych miast Polski. Najpierw uczestniczyli we Mszy św. we wrocławskim Duszpasterstwie Niesłyszących, a następnie przeszli “pod 4”. Tam wysłuchali trzech konferencji oraz mieli okazję do wymiany swoich spostrzeżeń.

Prelegenci zgodnie twierdzili, że nie ma gotowego przepisu na szczęśliwe małżeństwo. Zachęcali jednak młodych słuchaczy, aby określić ideał, do którego dzień po dniu będą dążyć. Nie jest to droga łatwa i nie sposób uniknąć na niej konfliktów, ale jest to droga, która prowadzi do szczęścia.

Tematyka konferencji była zróżnicowana. Najpierw p. Katarzyna i Jarosław opowiedzieli o etapach rozwoju miłości. Następnie p. Tomasz, nawiązując do różnic między kobietami i mężczyznami, opowiedział o komunikacji w małżeństwie. Zwieńczeniem było wystąpienie p. Małgorzaty i Pawła, którzy przybliżyli temat powołania małżeńskiego. Wartością wszystkich prelekcji była nie tylko wiedza, ale również odwołanie się do własnych doświadczeń małżeńskiego życia.

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji FONIS za opiekę nad dziećmi w czasie spotkania, tłumaczenie na język migowy oraz za pomoc przy organizacji obiadu. Uczestnikom życzymy, by udało im się zbudować szczęśliwe małżeństwo.

Accessibility Toolbar