Przeprawa przez Odrę

Przeprawa przez Odrę. Sierpień w Klubie Seniora „Integracja” upłynie pod hasłem wyjść integracyjno-kulturalnych. W poniedziałkowe popołudnie odbyło się pierwsze z trzech takich spotkań zaplanowanych na ten miesiąc.

Lato w pełni, więc 14-osobowa grupa naszych niesłyszących i słabosłyszących seniorów  postanowiła aktywnie spędzić kolejne wakacyjne popołudnie. Tym razem grupa wybrała się na przeprawę przez Odrę. Czym? Polinką, czyli wrocławską kolejką liniową Politechniki Wrocławskiej. Można nią w około 3 minuty przeprawić się z jednego brzegu Odry na drugi. Trasa wiedzie ze stacji początkowej zlokalizowanej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego do stacji końcowej na drugim brzegu rzeki – ul. Na Grobli.

Jadąc Polinką, z góry podziwialiśmy naszą rzekę Odrę, pływające po niej statki i pięknie zagospodarowane nadbrzeże . Potem spacerowaliśmy po okolicy, podziwiając piękne nowe domy przy ul. Na Grobli. Następnie wróciliśmy Polinką do stacji początkowej kolejki przy Politechnice Wrocławskiej. To właśnie z myślą o studentach i pracownikach tej uczelni zbudowano Polinkę, ale bardzo szybko stała się ona atrakcją turystyczną Wrocławia.

Po przejażdżce kolejką linową mieliśmy jeszcze w planie spacer wzdłuż Odry aż do Parku Szczytnickiego. Tym razem jednak nie udało nam się tam dotrzeć. Wystraszyła nas nadchodząca burza i musieliśmy zrezygnować ze spaceru. Mimo tego, że pogoda spłatała nam figla, było bardzo miło.

Na sierpień mamy już zaplanowane kolejne dwa wyjścia. Najbliższe odbędzie się w czwartek 26 sierpnia, kolejne zaś w niedzielę 29 sierpnia. Zaglądajcie do naszej zakładki KALENDARZ. Tam znajdziecie wszystkie informacje!

Przeprawa przez Odrę to wyjście zorganizowane w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Przeprawa przez Odrę

Accessibility Toolbar