Przy wigilijnym stole

Wolontariusze Fundacji FONIS spotkali się przy wigilijnym stole. Wprawdzie do wigilii Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, ale już dziś złożyliśmy sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tak jak zawsze spotkaliśmy się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego przygotowania wigilijnego stołu. Gdy wszystko było już gotowe i pierwsza gwiazdka zabłysła na niebie:) ks. Tomasz odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz poprowadził modlitwę, zaś prezes fundacji – pani Renata Maciejewska podziękowała zebranym za cały rok pracy. Potem wszyscy wolontariusze, a było nas ponad 20 osób, złożyli sobie nawzajem życzenia. Następnie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw. Był więc m.in. barszcz z uszkami, pierogi i ryba – chociaż nie karp.

Nasze dzisiejsze świąteczne spotkanie było też okazją, aby złożyć urodzinowe życzenia naszej wolontariuszce – siostrze Bonicie. Jubilatka otrzymała tort, drobny upominek i wiele serdeczności.

Wigilia jest zawsze okazją do spotkania w gronie rodziny i bliskich osób. Nie inaczej było u nas. Do późnego wieczora trwały ożywione rozmowy. Wszystkiemu towarzyszyła atmosfera życzliwości i świątecznego ciepła. I nawet gdy już skończyliśmy sprzątać po spotkaniu, trudno było się rozstać. Dziękujemy Wam kochani, że tworzycie tak wspaniały zespół i że zawsze możemy na Was liczyć.

 

 

Accessibility Toolbar