Przybyli z różnych zakątków Wrocławia…

Doroczny Festyn św. Filipa Smaldone 2023 zgromadził na wrocławskim Ostrowie Tumskim około 400 uczestników. Przybyli z różnych zakątków naszego miasta, regionu, a nawet kraju. A wśród nich głównie osoby niesłyszące, słabosłyszące, ich rodziny i przyjaciele. Wszyscy oni zgromadzili się w niedzielę 4 czerwca 2023 roku w „sercu Wrocławia”, aby uczcić swojego Patrona w setną rocznicę jego śmierci.

Celebracja Mszy Świętej

Wydarzenie rozpoczęła o godz. 12.30 uroczysta Msza Święta sprawowana w kościele pw. Świętego Krzyża przy pl. Kościelnym 1. Przewodniczył jej ks. Paweł Kasprzak – migający niesłyszący neoprezbiter, który kilka tygodni temu przyjął święcenia kapłańskie. Kapłan mówił w homilii o św. Filipie Smaldone, przybliżając zgromadzonym jego życie. Warto też dodać, że Msza Święta w całości tłumaczona była na język migowy.

Festynowe atrakcje

Po uroczystej celebracji zaprosiliśmy wszystkich do auli i ogrodów Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a. Tam czekało na uczestników moc atrakcji. Dla najmłodszych były więc dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokręcone balony, a także fotobudka. Z tej ostatniej korzystali nie tylko najmłodsi. Główną atrakcją natomiast była wystawa prac plastycznych i graficznych przygotowana pod kierunkiem naszego wolontariusza Przemysława Sławika zatytułowana „Kolory wyobraźni”. Prace zaś wykonały dzieci i młodzież z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Wszystkie dzieła prezentowały się znakomicie, a zwiedzający mieli wrażenie, jakby znaleźli się w środku zaczarowanej kolorowej wyobraźni. Ponadto ci bardziej sprawni i wygimnastykowani mogli sprawdzić się w kilku konkurencjach sportowych przygotowanych we współpracy z Wrocławskiem Klubem Sportowym Niesłyszących „Świt”. Na tych najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Te wręczyliśmy zwycięzcom poszczególnych konkurencji i grup wiekowych około godz. 17.00 na zakończenie imprezy. Ponadto dla naszych gości przygotowaliśmy także poczęstunek. Takie wydarzenie nie mogło obejść się bez kiełbaski z grilla i ciasta z kawą albo herbatą. Była więc i kiełbasa z grilla, i ciasto, a do tego chleb ze smalcem oraz zimne napoje.

Podziękowania     

Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych wolontariuszy Fundacji FONIS. W przygotowanie i przebieg tegorocznego Festynu włączyła się podobnie jak przed rokiem około 40-osobowa grupa wolontariuszy! Wszystkim Wam, drodzy wolontariusze, dziękujemy z całego serca! Podziękowania ślemy również do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu, a także do Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt”. W organizację włączyło się także jak każdego roku Duszpasterstwo Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej, z którym Fundacja FONIS współorganizuje różne wydarzenia. Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY! A najserdeczniej dziękujemy tym, którzy przybyli na Festyn św. Filipa Smaldone 2023 z różnych zakątków Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski!

 

Wydarzenie zorganizowała Fundacja FONIS w ramach realizacji zadania publicznego „Festyn św. Filipa Smaldone 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 350x45 - Przybyli z różnych zakątków Wrocławia…

Accessibility Toolbar