Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024

Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024. Inaczej niż zwykle, bo tym razem w poniedziałkowe popołudnie 27 maja 2024 roku grupa wolontariuszy Fundacji FONIS spotkała się “pod 4“, aby zaplanować i omówić doroczny Festyn św. Filipa Smaldone. Były też wśród nas nowe osoby, z czego bardzo się cieszymy 😊. Mamy nadzieję, że zostaną na dłużej.

W zasadzie całe spotkanie poświęciliśmy festynowi. Już w najbliższą niedzielę 2 czerwca w stolicy Dolnego Śląska zgromadzi się środowisko osób niesłyszących i słabosłyszących na dorocznej uroczystości ku czci swojego patrona. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia, potrzeba dobrej logistyki i wsparcia wielu wolontariuszy. Jednego i drugiego nie brakuje w naszej Fundacji.

Przed nami więc kilka pracowitych dni. Jedni zajmą się zakupami wszystkiego, co będzie konieczne, aby podjąć festynowych gości. Inni będą piekli ciasta, a jeszcze inni przygotują konkursy sportowe. W dniu festynu wolontariusze pomogą zarówno podczas Mszy Świętej (w kościele świętego Krzyża) jak i podczas części rekreacyjnej. Będą robić zdjęcia, prowadzić konkursy, malować twarze dzieciom, obsługiwać dmuchane zjeżdżalnie, dwoić się i troić, aby tegoroczny festyn – jak poprzednie – był udany.

Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024 w Fundacji FONIS ruszyły więc pełną parą! Ale zanim pracowita niedziela, niektórzy z nas pojadą w piątek 31 maja na wycieczkę do Energylandii. To wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka również powoli staje się tradycją i znalazło stałe miejsce w naszym kalendarzu wydarzeń.

A zatem do zobaczenia!

Przygotowania do Festynu sw. Filipa Smaldone 2024 2 - Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024 Przygotowania do Festynu sw. Filipa Smaldone 2024 1 - Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024 Przygotowania do Festynu sw. Filipa Smaldone 2024 3 - Przygotowania do Festynu św. Filipa Smaldone 2024

Accessibility Toolbar