Przygotowania do Mikołajek 2020

Już kilka tygodni temu ruszyły przygotowania do Mikołajek 2020 w Fundacji FONIS. W ostatnich dniach jednak przybrały na sile, bo mikołajki już za kilka dni. Impreza mikołajkowa wpisana jest na stałe w kalendarz wydarzeń naszej fundacji. Nie mógł tego zmienić nawet koronawirus!

Tegoroczne mikołajki będą miały jednakże nieco inny charakter. Tak jak w ostatnim czasie wszystko dookoła, przeniosą się po części do sieci. W naszym studiu nagraniowym powstaje filmowa wersja baśni „Jaś i Małgosia”, która swoją premierę będzie miała właśnie w niedzielę 6 grudnia. Na stronie internetowej fundacji i w mediach społecznościowych opublikujemy dla Was, drogie dzieci, jedyną i niepowtarzalną wersję „Jasia i Małgosi” z Waszymi rysunkami, a także migającymi aktorami. Poza tym św. Mikołaj przygotowuje dla Was paczki. Ale nie martwcie się – paczki będą prawdziwe, nie wirtualne! Pomocnicy św. Mikołaja, nasi wspaniali wolontariusze, dostarczą je w niedzielne popołudnie do Waszych domów. Oczekujcie więc ich przybycia między godziną 13.00 a 16.00. A tym, którzy mieszkają daleko poza Wrocławiem, mikołajowe prezenty wyślemy pocztą.

 

Dziękujemy za pomoc

Aby móc sprawić Wam radość i obdarować prezentami, potrzebne jest zaangażowanie wielu osób. Dlatego też w ostatni wtorek odbyło się spotkanie wolontariuszy Fundacji FONIS, w czasie którego omawialiśmy całą logistykę i plan Mikołajek 2020. Spotkanie było wyjątkowe, bo nasze pierwsze w wersji online. Jednakże gotowość wolontariuszy do pracy jak zawsze wzorowa. Podzieliliśmy zadania i rozpoczęli pracę pełną parą. Jedni nagrywają i montują film, drudzy robią zakupy, kolejni w sobotę „pod 4” będą pakować prezenty. Najliczniejsza zaś grupa rozjedzie się w niedzielę po Wrocławiu z prezentami dla Was! Są jeszcze i tacy, którzy przygotują paczki do wysyłki pocztowej. Sami widzicie, że praca wre.

Oprócz naszych niezastąpionych wolontariuszy w przygotowaniu tegorocznych paczek pomogły nam firma Widex oraz Credit Agricole Bank Polska S.A.

A zatem u nas przygotowania do Mikołajek 2020 w pełni, a u Was czas radosnego oczekiwania na mikołajowe niespodzianki. Do zobaczenia w niedzielę 6 grudnia!

 

Accessibility Toolbar