Pytaniom nie było końca

19 października przeprowadziliśmy kolejny panel szkoleniowy w ramach projektu „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Tym razem byliśmy w Warszawie, a pomocą służyło nam Centrum Medyczne Polskiego Związku Głuchych. W czterech spotkaniach wzięli udział zarówno nauczyciele jak i rodzice. Najliczniejszą grupę stanowili specjaliści, który szkolili się w dwóch grupach – rano i popołudniu. Ze szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych województwa mazowieckiego zjechało się 30 osób. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi z wadami słuchu.

Wszyscy jednogłośnie twierdzili, że takich działań jest za mało i powinny się one odbywać w większej ilości miejscowości. Jednocześnie deklarowali się rozpowszechniać tę tematykę wśród kolegów z pracy, a nas pytali kiedy znowu będzie można skorzystać ze szkolenia. Uznano również, że godzin szkolenia powinno być zdecydowanie więcej. Wszystkie szkolenia były dłuższe niż pierwotnie zaplanowano, tak wiele było do powiedzenia. Pytaniom nie było końca. Rodzice także między sobą wymienili się cennymi informacjami i doświadczeniami w opiece nad swoimi pociechami. Takie spotkania, to także okazja do nawiązania nowych kontaktów, które mogą przydać się w przyszłości.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkania z doświadczonymi terapeutami pracującymi z dziećmi z wadami słuchu w innych miastach, o czym będziemy Was systematycznie informować na naszej stronie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.