Rejs z tęczą na niebie

Rejs z tęczą na niebie. Takie piękne widoki podziwiać mogli w czwartkowe popołudnie 17 sierpnia 2023 roku niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja”. Mimo upału frekwencja dopisała. Całkiem spora grupa seniorów pod opieką tłumaczki języka migowego pani Elżbiety Gorgoń popłynęła dziś jednym z wrocławskich statków kursujących po Odrze.

Rejs statkiem „Wiktoria” rozpoczęliśmy o godz. 16.30 z Przystani Kardynalskiej. Jest ona położona w pobliżu kościoła NMP na Piasku, gdzie odprawiane są Msze w języku migowym. Dzisiejsza wycieczka pozwoliła naszym seniorom spojrzeć na dobrze już znane zakątki Wrocławia z innej perspektywy. Oprócz mostów mijali m.in. wrocławską katedrę, Urząd Wojewódzki, a także Politechnikę Wrocławską, Muzeum Narodowe i słynną polinkę (kolejkę linową nad Odrą). Ponadto sierpniowa pogoda przygotowała dla uczestników niespodziankę. Pod koniec rejsu bowiem na niebie pojawiła się tęcza. Jej widok ucieszył uczestników i umilił czas spędzony na pokładzie statku. Nasz fotograf uchwycił ten widok na jednym ze zdjęć.

Rejs z tecza na niebie - Rejs z tęczą na niebie Rejs z tecza na niebie1 - Rejs z tęczą na niebie Rejs z tecza na niebie2 - Rejs z tęczą na niebie

Wszyscy seniorzy również dobrze przygotowali się do wycieczki. Zaopatrzyli się w nakrycie głowy i wodę do picia. To zaś potwierdza, że są osobami odpowiedzialnymi i dbają o bezpieczeństwo własne i innych.

Rejs z tęczą na niebie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Rejs z tęczą na niebie

Accessibility Toolbar