Rękodzieło seniorów

Rękodzieło seniorów. Nasi seniorzy już po raz kolejny doskonalili swoje sprawności manualne. W dwa wrześniowe popołudnia zmierzyli się ze sztuką tworzenia witraży. Efektem tych działań tym razem były kolorowe motyle. Miejscem spotkania zaś tradycyjnie już Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, a zajęcia trwały ok. 2 godzin.

Uczestnicy pod czujnym okiem pani Kingi wycinali, szlifowali, oklejali, lutowali… A wszystko to po to, aby wykonać piękne, szklane, kolorowe motyle. I tak jak zawsze, również i tym razem członkowie Klubu Seniora „Integracja” pracowali z zaangażowaniem, pasją, a także z ogromną cierpliwością. W efekcie spod ich sprawnych rąk wyszły małe arcydzieła.

Warsztaty rękodzieła prowadziła znana już naszym Seniorom pani Kinga – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych mająca również doświadczenie w pracy z osobami niesłyszącymi. Prowadziła już bowiem w ubiegłym roku zajęcia dla seniorów, w tym natomiast dla dzieci i młodzieży w czasie półkolonii.

Warto podkreślić również fakt, że wydarzenia adresowane do niesłyszących i słabosłyszących seniorów przebiegają w miłej atmosferze. Jednocześnie nie zapominamy przy tym o zachowaniu wzmożonych środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Pod tym względem nasi seniorzy są naprawdę odpowiedzialni. Dziękujemy im za to!        

Rękodzieło seniorów to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

%d bloggers like this: