Relacja z III Niepowtarzalnego Spotkania

III niepowtarzalne spotkanie plansza 300x212 - Relacja z III Niepowtarzalnego SpotkaniaPod koniec września odbyło sie spotkanie młodzieży niesłyszącej zatytułowane Niepowtarzalne Spotkanie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją przygotowaną przez organizatorkę – Alę Zawadę. Przygotowała ona też relację filmową.

24 września 2016 roku odbyło się III spotkanie z cyklu Niepowtarzalne Spotkanie, tym razem  I spotkanie pod patronatem Fundacji FONIS. Spotkania te mają konwencję integracyjno-edukacyjną są kierowane do młodzieży oraz osób dorosłych z wadami słuchu.  Celem tego spotkania jest: –  zespolenie grupy,  – zbudowanie więzi między jej członkami i stworzenie życzliwej atmosfery – oderwanie od codziennych trosk – nauka efektywnej komunikacji i dyskusja na różne, przygotowane i zapowiedziane tematy – wzajemna pomoc w rozwiązywaniu naszych ważnych problemów – dzielenie się wzajemnymi doświadczeniami. Pozytywnie zaskoczyła mnie frekwencja młodzieży – tym   razem przybyło  25 osób całej Polski z: Warszawy, Krakowa, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Bielsko – Białej i Włoszczowej.  Spotkanie upłynęło w życzliwej, miłej atmosferze. Zaczęło się od luźnego spotkania przy stole na którym znalazły się zakupione smakołyki przyniesione przez uczestników.

Oto bohaterowie III sobotniego spotkaniaIII niepowtarzalne spotkanie uczestnicy - Relacja z III Niepowtarzalnego Spotkania

Pierwszą prezentację przedstawił Przemysław Sławik na temat „Analizy ikony” z historii  sztuki. Osobiście byłam bardzo ciekawa co nam Przemek przedstawi. Okazało się, że zaprezentował bardzo interesujący i przemyślany wykład. 😉 Drugim punktem był turniej „Kocham Cię Polsko”, który miałam przyjemność poprowadzić. Ciekawa była popularna zabawa rysunkowe kalambury. 😉 Byłam bardzo szczęśliwa widząc zaangażowanie, radość i życzliwość wzajemną. Ostatnim punktem sobotniego spotkania, była krótka relacja z Europejskiego Spotkania Młodzieży – TAIZE – autorstwa Marysi Trębickiej .  W tym roku TAIZE zaprasza zainteresowaną młodzież na pięciodniowy wyjazd do Rygi – na Łotwę (niebawem ruszą zapisy u ks. Tomasza). Polecam gorąco!

Dziękuję wszystkim za obecność na spotkaniu. 😉 Do zobaczenia w listopadzie!

Alicja Zawada

Specjalne podziękowania dla: Przemka Sławik a – za piękne przeprowadzenie „Analiz y ikony” z historii sztuki. Marysi Trębickiej – za relację z Europejskich Spotkań Młodzieży – TAIZE

UWAGA! Chętnych do wzięcia udziału w grze  „Kocham Cię Polsko”(Kto pierwszy ten lepszy – 10osób) , do  podjęcia interesującego tematu, przedstawienia prezentacji,  czy poprowadzenia dyskusji/zabawy  na kolejnym spotkaniu – zapraszam do kontaktu.

Accessibility Toolbar