Relaks w grocie solnej

Relaks w grocie solnej to ciekawy sposób na spędzenie wiosennego popołudnia. Tak również uważają seniorzy z naszego Klubu seniora „Integracja”. Dlatego w czwartek 25 kwietnia 2019 grupa 23 osób wybrała się na wycieczkę do Groty solnej SOLANA przy ul. Grabiszyńskiej 241A we Wrocławiu.

Seniorzy nie tylko mieli okazję zobaczyć, jak wygląda grota solna, ale także przekonali się, jakie korzyści płyną z 45 minut spędzonych w tym miejscu. W tym czasie właśnie seniorzy odpoczywali i oddychali nadmorskim powietrzem, które dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Natomiast po seansie wszyscy wyszli zrelaksowani, ale również bogaci w wiedzę, jak można dobrze wykorzystać zasoby rekreacyjne miasta Wrocławia.    

W czasie 45-minutowego seansu generator produkuje aerozol solny. Uzyskuje się przez to mikroklimat podobny do tego, jaki panuje w sztolniach czy też kopalniach, np. w Wieliczce, a także nad samym brzegiem morza podczas burzy. Zatem jeden seans w grocie to podobnie jak kilkudniowy pobyt nad morzem na plaży! Już dzisiaj więc zapraszamy na kolejne wyjście do groty solnej. Więcej informacji wkrótce.

Wyjście odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar