Rośliny, które zmieniły historię

Rośliny, które zmieniły historię. W sobotę 27 listopada 2021 roku zaprosiliśmy naszych drogich seniorów na ostatnie zajęcia warsztatowe w tym roku. W połowie grudnia bowiem druga edycja projektu „Aktywny senior” dobiega już końca. Przed nami jeszcze kilka wyjść i spotkań. Mamy nadzieję, że z nowym rokiem 2022 będziemy mogli przy wsparciu Gminy Wrocław rozpocząć kolejną edycję projektu dla niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja”.

A dzisiejsze zajęcia, jakimi były warsztaty ogrodnicze, jak zwykle składały się z dwóch części. W pierwszej seniorzy poznali rośliny, które zmieniły historię. I tak na przykład dowiedzieliśmy się, że cebula jest już z nami 3000 lat, pochodzi z Azji i ma właściwości lecznicze, smakowe oraz magiczne. Gdy pojawi się we śnie – przyniesie nam szczęście. Z olei szafran, którym przyprawiamy nasze ulubione potrawy, jest najdroższą przyprawą na świecie. Na jeden kilogram tej przyprawy,  potrzeba aż 150 000 kwiatów. Te i wiele innych ciekawostek seniorzy dowiedzieli się z prezentacji pani Ani, która prowadziła warsztaty.

Druga część spotkania – warsztatowa – była równie interesująca. Dziś seniorzy poznali chrobotka, z którego wykonali dekoracje do swoich mieszkań. Mech chrobotek to roślina, która w Polsce jest pod ochroną. Świetnie nadaje się do łazienki, ponieważ mech lubi środowisko wilgotne, a ponadto zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci. Oprócz tego, jak przekonali się uczestnicy warsztatów, może być bardzo ładną ozdobą w mieszkaniu. Wystarczy starannie przykleić go na okrągłą deseczkę, a następnie zrobić zawieszkę z naturalnego sznurka i gotowe. Oczywiście wszyscy zabrali swoje dzieła do domu, aby cieszyły całą rodzinę.

Rosliny ktore zmienily historie - Rośliny, które zmieniły historię Rosliny ktore zmienily historie1 - Rośliny, które zmieniły historię Rosliny ktore zmienily historie2 - Rośliny, które zmieniły historię

Rośliny, które zmieniły historię to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Rośliny, które zmieniły historię

Accessibility Toolbar