Rowerowa wyprawa MIGiem Bałtyckie

Rowerowa wyprawa MIGiem Bałtyckie. Wolontariusz Fundacji FONIS – Arkadiusz Sławski, który przed dwoma laty samotnie pojechał rowerem z Wrocławia nad Morze Bałtyckie (zobacz wpis MIGiem nad morze – cel osiągnięty) w tym roku ponownie wyruszył na rowerową wyprawę. Tym razem trasa biegła wzdłuż wybrzeża, bowiem start był w Świnoujściu, zaś meta na Helu.

Na start w piątek 11 sierpnia na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu stawiły się cztery osoby (piąta dołączyła dzień później). Były to dwie panie i trzech panów z Wrocławia, Warszawy, Łodzi i Poznania. Podczas ośmiu dni pokonali dystans ponad 600 km odwiedzając między innymi Mrzeżyno, Darłowo, Łebę, Hel czy też Krynicę Morską. Podróż była wymagająca, gdyż wiele razy na trasie pojawiały się odcinki o niesprzyjającej błotnistej nawierzchni. Ponadto kilkukrotnie przydarzyła się dziurawa opona, dwa razy zgubienie telefonu. Mimo to uczestnicy zgodnie twierdzą, że była to wspaniała przygoda. Piękne krajobrazy, ludzka życzliwość i solidarność na trasie, czy też barwne zachody słońca to tylko niektóre z jej walorów. To właśnie one były swoistą nagrodą dla naszych rowerzystów. Inną nagrodą były gofry, które zafundowali sobie uczestnicy wyprawy po dotarciu do celu.

Tak oto dobiegła końca rowerowa wyprawa MIGiem Bałtyckie – wszystkim uczestnikom gratulujemy. Tych zaś, którzy chcieli w przyszłości dołączyć do podobnych wycieczek zapraszamy do kontaktu i do śledzenia naszej strony.

Rowerowa wyprawa MIGiem Baltyckie3 - Rowerowa wyprawa MIGiem Bałtyckie

Accessibility Toolbar