Ruchoma szopka już otwarta!

Ruchoma szopka już otwarta! Informujemy, że z dniem 1 grudnia 2019 roku otworzyliśmy dla zwiedzających ruchoma szopka. Tegoroczna ekspozycja z powodów technicznych jest nieco mniejsza niż w poprzednich latach, ale i tak warta zobaczenia. Zapraszamy w dni powszednie od godziny 10 do godziny 18. Natomiast w niedziele i święta od godziny 14 do godziny 18.

Ponieważ trwa adwent w centralnym miejscu ruchomej szopki stoi drabinka. Każdego dnia mała figurka Jezusa przybliża się do miejsca, w którym niebawem stanie kołyska. Pełną ekspozycję – z Dzieciątkiem Jezus w kołysce – otworzymy w noc wigilijną po Pasterce. Będzie to we wtorek 24 grudnia około godziny 22 (Msza rozpocznie się o godzinie 21).

Do zwiedzania zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy także tych, którzy odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Warto choć na chwilę zatrzymać się w kościele NMP na Piasku, gdzie już od ponad 50 lat w kaplicy Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych rozbłyskują światła ruchomej szopki. Jest to zasługa nieżyjącego już ks. Kazimierza Błaszczyka, który w roku 1967 rozpoczął budowę szopki, zaś w następnych latach ją rozbudowywał.

Ekspozycja ruchomej szopki będzie czynna aż do 2 lutego 2020 roku. Następnie cała konstrukcja zostanie rozebrana i schowana do magazynu. Przy tej okazji zostaną również wykonane niezbędne prace konserwatorskie.

Serdecznie zapraszamy!

ruchoma szopka 2019 3 - Ruchoma szopka już otwarta! ruchoma szopka 2019 2 - Ruchoma szopka już otwarta! ruchoma szopka 2019 1 - Ruchoma szopka już otwarta!

Accessibility Toolbar