Ruchoma szopka w internecie

Ruchoma szopka w internecie. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Niestety epidemia koronawirusa sprawiła, że i w naszej szopce musiały nastąpić zmiany. Dlatego 24 grudnia 2020 roku, w wigilię Bożego Narodzenia, udostępnimy Wam Ruchomą szopkę tylko w formie online.

Gdy w lipcu rozpoczynaliśmy pracę nad budową modułu Morza Bałtyckiego, mieliśmy nadzieję, że w grudniu – tak jak co roku – będziemy mogli zaprosić Was do zwiedzania szopki na żywo. Zwykle od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od przełomu listopada i grudnia, można było podziwiać ekspozycję w kaplicy św. Sebastiana w kościele NMP na Piasku. W tym roku z powodu epidemii COVID-19 i związanymi z nią obostrzeniami w życiu społecznym i kulturalnym, nie mogliśmy udostępnić jej zwiedzającym.

Na wzór wielu instytucji, które wydarzenia kulturalne przeniosły do przestrzeni wirtualnej, również i my zaprosimy Was do internetu. W wigilię Bożego Narodzenia opublikujemy film, przedstawiający historię wrocławskiej Ruchomej szopki oraz jej obecny kształt. Szczególne miejsce poświęcimy nowopowstającemu modułowi Morza Bałtyckiego. Ponadto przygotowujemy film, będący relacją z przebiegu prac nad rozbudową Ruchomej szopki. Ten zaś opublikujemy na pewno przed końcem roku.

Ruchoma szopka w internecie - Ruchoma szopka w internecie

A zatem zapraszamy serdecznie. Ruchoma szopka w internecie już niedługo.

Niniejsze działanie jest działaniem w ramach realizacji zadania publicznego: „Promocja Wrocławia poprzez rozbudowę Ruchomej szopki – moduł Morza Bałtyckiego” finansowanego ze środków Gminy Wrocław.