Ruchoma szopka w telewizji

Ruchoma szopka w telewizji. Jak informowaliśmy Was w poprzednich wpisach, w tym roku nie będziemy mogli zaprosić Was do zwiedzania bożonarodzeniowej szopki na żywo. Ponieważ kaplica z dekoracją w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku pozostaje zamknięta dla zwiedzających, zaprosimy Was do internetu. Ale to nie wszystko. Okazało się bowiem, że w ostatnich dniach skontaktowały się z nami dwie ekipy telewizyjne. Obie nagrały materiał, który zaprezentują w czasie świątecznym.

Pierwsi goście byli z Warszawy z Telewizji Polskiej. Redakcja Programów Katolickich przedstawi relację z wrocławskiej szopki w świątecznym wydaniu programu “Rodzinny Ekspres”. Program ma charakter magazynu, w którym wywiady z gośćmi przeplatane są odpowiednimi felietonami. To także program poradnikowy, który ma pomóc rodzinom do głębszego przeżywania istoty rodzinności w duchu chrześcijaństwa.

Drugie nagranie pojawi się również w czasie świątecznym w magazynie skierowanym do osób głuchych. “Spotkania w świecie ciszy” to program przedstawiający bieżące tematy społeczne, wydarzenia kulturalne i polityczne przygotowywany przez TVP3.

W obu programach, choć trochę z innej perspektywy, przedstawiamy słynną wrocławską Ruchomą szopkę. Występujące osoby, zarówno z Zarządu Fundacji, jak i inne zaangażowane w funkcjonowanie ekspozycji, opowiadają o historii szopki oraz jej twórcy – ks. Kazimierzu Błaszczyku. Ponadto prezentują obecne działania związane z przygotowaniem nowego modułu Morza Bałtyckiego, który powstaje dzięki wsparciu Gminy Wrocław.

Ruchoma szopka w telewizji3 - Ruchoma szopka w telewizji Ruchoma szopka w telewizji1 - Ruchoma szopka w telewizji Ruchoma szopka w telewizji - Ruchoma szopka w telewizji

Accessibility Toolbar