Ruchoma szopka zamknięta

Ruchoma szopka zamknięta. Informujemy, że tradycyjnie w Polsce czas Bożego Narodzenia kończy się w święto Matki Bożej Gromnicznej. Oznacza to, że 2 lutego zamykamy dla zwiedzających wrocławską Ruchomą szopkę.

W tym roku niestety nie mogliśmy Was zaprosić do zwiedzania na żywo naszej szopki. Trwająca epidemia koronawirusa sprawiła, że rządzący wprowadzili obostrzenia w życiu społecznym w Polsce. Zgodnie z nimi muzea pozostawały zamknięte aż do końca stycznia. Tak też działo się z Ruchomą szopką w kościele NMP na Piasku.

Piszemy o tym z przykrością, gdyż na tegoroczne Boże Narodzenie przygotowaliśmy nowy element w dekoracji. Morze Bałtyckie, nad którym pracowaliśmy w ubiegłym roku niestety możecie zobaczyć tylko w internecie. Filmowa relacja przedstawia zarówno etapy powstawania nowego modułu, jak i miejsce, jakie zajmuje on w całej ekspozycji. Aby je obejrzeć zapraszamy na nasz kanał youtube. Tam znajdziecie film Ruchoma szopka we Wrocławiu oraz Morze Bałtyckie we wrocławskiej Ruchomej szopce.

Od 2 lutego rozpoczynamy prace nad demontażem bożonarodzeniowej dekoracji. Choinki, światełka, figurki, mechanizmy napędzające oraz cała konstrukcja trafią do magazynów. Jak zawsze z pomocą przyjdą wolontariusze Fundacji FONIS, którzy zajmą się demontażem dekoracji i zabezpieczeniem jej elementów.

Z nadzieją patrzymy na przyszłość. Ufamy, że kolejny rok będzie bardziej łaskawy i że będziemy mogli Was zaprosić do odwiedzenia Ruchomej szopki we Wrocławiu.