Rybak, nurek i ośmiornica, czyli rozbudowa Ruchomej szopki

Rybak, nurek i ośmiornica, czyli rozbudowa Ruchomej szopki. Do świąt Bożego Narodzenia pozostało wprawdzie jeszcze kilka miesięcy, ale my jesteśmy już na półmetku. Mowa oczywiście o pracy nad rozbudową słynnej wrocławskiej Ruchomej szopki.

Jak pisaliśmy na początku lipca ruszyły prace związane z przygotowaniem nowego modułu świątecznej dekoracji w kaplicy św. Sebastiana w kościele NMP na Piasku (zobacz wpis “A może nad morze…”). Ekspozycja szopki w tym roku będzie wzbogacona o moduł dualny Morza Bałtyckiego.

Za nami już prace projektowe. Mamy gotowy projekt stelaża obejmujący głębię morza oraz nabrzeże z plażą. Mamy także projekty kilkudziesięciu figur, które wypełnią przestrzeń w nowym module. Są wśród nich m.in. rybak, nurek, ośmiornica, wędkarz oraz syrena.

Aktualnie nasza praca skupia się na wykonaniu tego, co już zaprojektowaliśmy. Najtrudniejszym etapem zaś będzie połączenie wszystkiego w całość i wprawienie w ruch. Ale jesteśmy o to spokojni, gdyż dbają o to profesjonaliści, z którymi współpracujemy. Efekt będziecie mogli zobaczyć już niebawem, bowiem zakończenie prac przewidujemy na drugą połowę grudnia. Uroczyste otwarcie Ruchomej Szopki z nowymi elementami odbędzie 24 grudnia 2020 roku.

Rozbudowa ruchomej szopki trwa. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z różnych etapów prac:

Morze Bałtyckie w Ruchomej szopce powstanie w ramach realizacji zadania publicznego: „Promocja Wrocławia poprzez rozbudowę Ruchomej szopki – moduł Morza Bałtyckiego” finansowanego ze środków Gminy Wrocław.