ŚDM: Francuzi i Hiszpanie spotkali się z niesłyszącymi

Światowe Dni Młodzieży, które już niedługo będąsdm wroclaw logo 300x225 - ŚDM: Francuzi i Hiszpanie spotkali się z niesłyszącymi w Krakowie poprzedzone są Dniami w Diecezji. Z tej racji we Wrocławiu gości około 15 tysięcy młodych ludzi. Dziś dwie grupy (francuska i hiszpańska) za sprawą naszej Fundacji spotkały się z niesłyszącymi z Wrocławia.

Spotkanie z Francuzami rozpoczęło się kilka minut po godz. 12. Ponad 50 osób z dicezji Nancy wraz ze swoim biskupem przybyła do kaplicy Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych, gdzie zostali przywitani przez ks. Tomasza Filinowicza oraz przedstawicieli zarządu i wolontariuszy Fundacji FONIS. Warty zaznaczenia jest fakt, że w grupie gości było dwóch niesłyszących Francuzów, którzy bardzo szybko nawiązali kontakt z Głuchymi Wrocławianami. Goście obejrzeli teledysk ŚDM w języku migowym oraz film o jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski (z napisami w języku francuskim). Mogli też zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi życia osób niewidomych, ruchomej szopki a także z językiem migowym. Wiele radości przyniosła zabawa w “głuchy telefon”. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

sdm france wroclaw deaf - ŚDM: Francuzi i Hiszpanie spotkali się z niesłyszącymi

Również o godz. 12 rozpoczęło się drugie spotkanie. Grupa z Hiszpani została podjęta przez Klub Seniora Niesłyszących “Integracja”. Spotkanie animowane przez p. Elżbietę Gorgoń obejmowało występ niesłyszącego wrocławskiego aktora Arkadiusza Bazaka oraz wspólną pracę w przygotowaniu kwiatów i ozdobnych donic, które po spotkaniu zostały przekazane Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu prowadzonemu przez Siostry Boromeuszki przy ul. Rydygiera we Wrocławiu. Nie zabrakło też czasu na wspólne biesiadowanie.

sdm hiszpania wroclaw deaf - ŚDM: Francuzi i Hiszpanie spotkali się z niesłyszącymi

 

Więcej zdjęć ze spotkań na stronie Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej w zakładce galeria oraz na profilu facebook

Accessibility Toolbar