Seniorzy gotują

Seniorzy gotują to hasło sobotniego wrześniowego przedpołudnia w Klubie Seniora „Integracja”. Dziewięcioro niesłyszących i słabosłyszących seniorów spędziło ten czas bowiem na gotowaniu w zaprzyjaźnionej z Fundacją FONIS restauracji „Kuchnia w Starym Sadzie”. Odbyły się tam pierwsze z dwóch zaplanowanych warsztatów kulinarnych w ramach projektu „Aktywny senior”.

Nie musimy nikogo przekonywać, że było bardzo smacznie. A co dziś gotowaliśmy? Otóż były to klopsiki, których się nie smaży, nie gotuje, ale piecze w piekarniku. Był także makaron ze szpinakiem, którego nikt z nas nie lubił, będąc dzieckiem. Dziś jednak okazało się, że nowoczesne przepisy na przyrządzenie szpinaku podkreślają walory odżywcze i smakowe tego warzywa. Oczywiście nie mogło zabraknąć też deseru. Dziś na deser seniorzy serwowali ciasto z owocami i kruszonką. Wszystko przygotowywane samodzielnie przez każdego uczestnika.

Podczas przygotowywania potraw przy wspólnym stole toczyły się rozmowy na temat ulubionych dań. Wymienialiśmy także rady, jak na przykład nie płakać przy krojeniu cebuli.

Wszystkie przygotowane przez siebie potrawy wraz z przepisami uczestnicy warsztatów kulinarnych zabrali ze sobą do domu, aby poczęstować nimi swoich bliskich. Wszyscy kończyli warsztaty syci, zadowoleni i z pytaniem, kiedy odbędzie się następne spotkanie w kuchni. Już spieszymy z odpowiedzią. Otóż następne warsztaty kulinarne odbędą się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Szczegółów szukajcie w zakładce KALENDARZ.

Seniorzy gotuja - Seniorzy gotują Seniorzy gotuja2 - Seniorzy gotują Seniorzy gotuja1 - Seniorzy gotują

 

Seniorzy gotują to warsztaty kulinarne, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Seniorzy gotują