Seniorzy i dinozaury

Seniorzy i dinozaury we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym? To nie jest żart! Tak, nasi seniorzy w piątkowe popołudnie mieli okazję podziwiać niepowtarzalne piękno roślin oraz zobaczyć prehistoryczne gady. A wszystko to dzięki spacerowi, na który dziś wybrali się członkowie klubu Seniora „Integracja”. Była nas całkiem spora grupa, bo aż 14 osób.

We Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym mogli wreszcie nacieszyć się  wiosną. O tej porze jest tu bardzo kolorowo. Kwitną rododendrony, azalie, bzy, tulipany. Do kwitnienia szykują się też dorodne piwonie. Uczestnicy mogli nacieszyć swoje oczy nie tylko różnymi kolorami kwiatów i roślin, ale także przepiękną zielenią. Podziwialiśmy też fontanny, z drewnianego mostku piękne widoki kompozycji roślinnych, jak również pływające w stawie złote karpie.

W czasie spaceru po ogrodzie spotkaliśmy też dinozaury… Było to możliwe, ponieważ na 30 dni na terenie Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego zagościły eksponaty z JuraParku w Krasiejowie. Wykonywane są z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. To prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów!

Oczywiście niepowtarzalny klimat spaceru uchwyciła w swoim obiektywie Alicja Zawada. Zrobiła nam przepiękne zdjęcia. Wszyscy zaś cieszyli się i przepiękną wiosenną przyrodą, i swoim towarzystwem.

seniorzy i dinozaury3 - Seniorzy i dinozaury seniorzy i dinozaury2 - Seniorzy i dinozaury seniorzy i dinozaury1 - Seniorzy i dinozaury seniorzy i dinozaury - Seniorzy i dinozaury

 

Seniorzy i dinozaury we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym to wyjście, które odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021– Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.